Visit Kemer
facebook icon twitter icon instagram icon youtube icon vk icon mail icon turkey flag icon english flag icon deutsch flag icon russia flag icon
#
#
#
#

Dalış

Kemer’in eşsiz denizi dalış turizmi için de büyük bir potansiyel oluşturuyor. Bu özelliği ile Türkiye’nin en önemli dalış merkezlerinden biri haline gelen Kemer, her sene binlerce dalış tutkununa mavi derinlikleri keşfetme imkanı sağlıyor.

Akvaryumu andıran denizi ile bünyesinde çeşitli dalış alternatiflerini bulunduran Kemer, yılın her mevsiminde dalış imkanı sunmaktadır. Özellikle Üç Adalar, Büyük Burun, Tekirova, Çamyuva, Göynük beldeleri sahillerinde bulunan çeşitli dalış resifleri ve merkezleri ile meraklılarını bölgeye çekmektedir. Dünyada 100 dalış bölgesinden birisi olarak gösterilen ve 1.Dünya Savaşı sırasında batırılan Paris 2 savaş gemisi enkazı da Kemer Marinası açıklarında bulunmaktadır.

Kemer’de 5'e yakın dalış okulu bulunmakta ve yılın her mevsiminde hizmet vermektedir. Kemer kıyılarında çok çeşitli balık türleri yer alırken, özellikle Ağustos ve eylül aylarında, orkinos sürüleriyle karşılaşıldığı gibi yunus ve fok balığına da rastlamak mümkün. Ayrıca Caretta Carettalar da Kemer’in bir başka misafirleridir.
 

Dalış Hizmeti Veren Firmalar :

AQUA AGE DALIŞ MERKEZİ

Web Sayfası İçin Tıklayınız

Tel : 0(532) 453 2802
 

OCTOPUS DALIŞ MERKEZİ

Web Sayfası İçin Tıklayınız

Tel : 0(532) 454 4318

AMPHORA DALIŞ MERKEZİ

Tel : 0(545) 943 73 15

MDC DALIŞ MERKEZİ

Web Sayfası İçin Tıklayınız

Tel : 0(536) 621 80 44

POSEIDON DALIŞ MERKEZİ

Web Sayfası İçin Tıklayınız

Tel : 0(532) 440 67 84

Dalış
Dalış
Dalış
Dalış
Dalış
Dalış