Visit Kemer
facebook icon twitter icon instagram icon youtube icon vk icon mail icon turkey flag icon english flag icon deutsch flag icon russia flag icon
#
#
#
#
#

Tahtalı Dağı

Beydağları Milli Parkı içerisinde yer alan Tahtalı Dağı, Kemer sahil şeridinde yer alan ve 2365 metre yüksekliği ile bölgenin denize yakın en yüksek noktası konumunda olan bir dağdır. Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa’nın ise en uzun teleferiği olan Olimpos Teleferik, Akdeniz’i ve 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın zirvesini birleştirmektedir.

Doğa sporu sevenler için Tahtalı Dağı’nın zirvesinden Beycik Köyü’ne yaklaşık dört saat, Çukuryayla’ya ise yaklaşık altı saatlik dağ yürüyüş yolları bulunmaktadır. Bu parkurlar, doğa yürüyüşü ve dağ bisikleti sporu yapanlar için oldukça güzel imkanlar sunmaktadır.

Tahtalı Dağına Nasıl Gidilir ? 

Tahtalı Dağı'na teleferik ile çıkabilir ve buradaki muhteşem manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Şehir merkezinden araçla 30 dakikada çıkış noktasına ulaşıp, 15 dakikalık teleferik yolculuğu ile zirveye ulaşabilirsiniz. Telefererik ile zirveye çıkış ücretlidir.

Yazın 19:00, kışın ise 17:00 zirveden iniş saatleridir. Ana yoldan biniş istasyonuna her saat başı shuttle servisleri bulunmaktadır. Grup organizasyonlarında saat uygulaması yapılmamakta olup, grup çıkış ve inişleri bekletilmeksizin arzu edilen saat doğrultusunda gerçekleştirilmektedir ve teleferik ücretlidir.

Olimpos Teleferik Çalışma Saatleri

  • 01 Mayıs ile 31 Ekim tarihleri arasında; yaz sezonunda 09:00-19:00 saatleri arasında tam ve buçuk saatlerde her yarim saatte bir,
  • 01 Kasım ile 30 Nisan tarihleri arasında; kış sezonunda 10:00-17:00 saatleri arasında her saat başı olmak üzere iniç ve çıkış mümkündür.

Detaylı Bilgi İçin :

Web Sayfası İçin Tıklayınız

 

Tahtalı Dağı
Tahtalı Dağı
Tahtalı Dağı
Tahtalı Dağı