Visit Kemer
facebook icon twitter icon instagram icon youtube icon vk icon mail icon turkey flag icon english flag icon deutsch flag icon russia flag icon
#
#
#
#

Kesme Boğazı

Turistlerin ağırlıklı olarak dinlenme ve rekreasyon amacıyla ziyaret ettiği Kesme Boğazı; Beydağları Milli Parkı içerisinde yer almaktadır. Kesme Boğazı; floristik yapısı gereğince Kemer Orkidesi ve Olimpos Safranı gibi endemik bitki türünün bilim dünyasına tanıtıldığı yer olması nedeniyle de oldukça önemli bir özelliğe sahiptir. Antik dönemde orduların, yükseklerden kıyıya inen tüccarların ve yaylaların sakini Türkmen Yörüklerinin geçiş noktası olan Kesme Boğazı Vadisi, cip safari turları ve yürüyüşçülere ev sahipliği yapıyor şimdilerde. Lykia ülkesinin, Pisidia ve Attaleia’ya (Antalya) bağlandığı kavşak noktasında yer alan vadi, Beydağları (Olimpos) Sahil Milli Parkı içerisinde güzel doğası ve buz gibi sularıyla sizleri bekliyor.

Kesme Boğazına Nasıl Gidilir ? 

Kemer Merkezden araçla 20 dakikalık bir mesafede yer alır.  Ayrıca, Kemer ve Kesme Boğazı yolu bisiklet severlerin tercih ettiği rotalardan biridir. Kesme Boğazına girişler ücretsizdir.

 

 

Kesme Boğazı
Kesme Boğazı
Kesme Boğazı
Kesme Boğazı