Visit Kemer
facebook icon twitter icon instagram icon youtube icon vk icon mail icon turkey flag icon english flag icon deutsch flag icon russia flag icon
#
#
#
#

Göynük Kanyonu

Muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından eşsiz bir yerdir. Göynük Kanyonu, Kemer'in popüler tatil beldesi olan Göynük'ün yaklaşık 4 km. mesafededir. Yaklaşık 4,5 km.lik bir etaba sahip Göynük Kanyonuna günübirlik gezi turu yaparak, kanyon yürüyüşü ve trekking keyfi sürebilir, bölgenin doğal güzelliklerini yakından görebilirsiniz.

Dünyanın en iyi 10 yürüyüş parkurlarından biri olarak kabul edilen Likya yolunun önemli bir bölümü Göynük Kanyonu'nun içerisinden geçmektedir. Göynük Kanyonu ayrıca tüm Likya yolu boyunca mevcut olan en uygun kamp ve ihtiyaç giderme mola noktası konumundadır. Bireysel veya gruplar halinde düzenlenen Göynük kanyon turları ile tatilciler tarafından canyoning, zipline yani kanyon üzerinden telle geçiş gibi hem eğlence hem de adrenalin yüklü etkinliklere iştirak edilmektedir.

Göynük kanyonu boyunca ziyaretçiler için serinlemek üzere doğal havuzlar ve göletler bulunmaktadır. Tesiste Kanyona girişler için güvenlik ekipmanları sağlanmakta ve ayrıca rehberli turlar düzenlenmektedir.

Göynük Kanyonuna Nasıl Gidilir ?

Göynük Kanyonu'na Göynük'ten yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş veya Göynük'ten jip, dört tekerlekli safari veya motorsiklet gibi araçlar kiralanarak ulaşım sağlanmaktadır. Bu şekilde vadinin başına kadar gelinebilmekte olup sonrasında yaklaşık 2-3 km.lik bir dağ yolunu yürüyerek ya da bisikletle geçerek Göynük Kanyonuna ulaşabilirsiniz. Kanyonun hemen girişinde çeşitli büfeler, restoran ve muhtelif tesisler mevcuttur. Kanyona girişler ücretlidir.

Detaylı Bilgi İçin :

Web Sayfası İçin Tıklayınız

 

 

Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu